Vitajte v našom seriáli pre tvorbu webu - úvodný banner

Tvorba webu s Webnode

Tvorba webu s Webnode!

Webnode patrí k jednému z editorov na tvorbu webových stránok, ktoré v dnešnej dobe na internete nájdete. Keď sa povie “tvorba webu”, aj tu platí staré známe: sto ľudí, sto chutí. My môžeme Webnode len doporučiť a vyzdvihnúť tie vlastnosti, ktorými sa odlišuje od konkurencie. Kompletnú Webnode recenziu so všetkými výhodami nájdete TU.

Editor na úpravu webu od Webnode je jednoznačne jednoduchý nástroj na tvorbu webu. Túto vlastnosť prezentuje aj sama spoločnosť, keďže v porovnaní s konkurenciou je vytváranie webových stránok s týmto editorom dá sa povedať hračkou. My musíme len súhlasiť.

Webnode vyniká aj možnosťou vytvoriť webové stránky vo viacerých jazykoch, respektíve vytvoriť rôzne jazykové verzie jednej stránky. Tvorba viacjazyčného webu je rýchla, jednoduchá a Webnode môžete považovať za špičku na trhu.

Vyššie spomenuté výhody a plusy viedli k Vášmu rozhodnutiu vytvoriť si vlastný web, a my pevne veríme, že tvorba webu vo Webnode aj vďaka nášmu návodu: Tvorba webových stránok – kompletný návod, bude ľahšia ako kedykoľvek predtým.

Poďme nato!

Tvorba webu s Webnode!

Názov webovej stránky/projektu

Pred vytvorením stránok musíte mať pripravený názov webu/projektu, ktorý budete používať a pod ktorým Vás Vaši potencionálny zákazníci môžu dohľadať. Myslite nato, že názov by mal byť krátky, výstižný a dobre zapamätateľný.

Ako príklad budeme s Vami vytvárať stránky pessnov úplne od začiatku (cieľom stránky je pomôcť všetkým majiteľom skrotiť ich štvornohého parťáka).

Webová stránka bude teda dohľadateľná pod odkazom https://pessnov.webnode.sk/.

Registrácia vo Webnode

Službu Webnode nájdete pod odkazom https://www.webnode.com/sk a začínate kliknutím na políčko Vytvoriť stránky 

Tvorba webu - 1. krok - vytvoriť stránky

Po zadaní názvu webovej stránky a výbere spôsobu registrácie, kliknite na tlačidlo Registrovať a vytvoriť web.

Tvorba webu - 2. krok - registrácia/prihlásenie

Webové stránky vs. e-shop

V ďalšom kroku máte na výber z troch možností.

V prípade, že chcete internetový obchod, tzv. e-shop, kliknete TU (návod pripravujeme) na samostatný návod.

Kliknite na Webové stránky alebo Blog.

Tvorba webu - 3. krok - typ stránok

Výber šablóny

Ostáva vybrať šablónu a máme začiatok za sebou.

Každá šablóna ponúka náhľad, ktorý Vám pomôže s výberom. Všímajte si veci ako polohu a rozloženie menu či typy písma. 

Pre lepšiu orientáciu v šablónach, môžete využiť kategórie, ktoré Webnode pre Vašu tvorbu webu predpripravil. Aj napriek tomu, že po prvotnom výbere šablóny sa šablóna už meniť nedá, nemusíte sa báť. Pri tvorbe Vášho webu Webnode ponúka možnosť mnohých úprav, ktoré Vás priblížia k webu Vašich snov.

V prípade, že ste rozhodnutý, potvrdíte svoju voľbu kliknutím na Vybrať.

Tvorba webu - 4. krok - Webnode šablóny

Po vytvorení webu na vás čaká krátka inštruktáž, ktorá vám pomôže s navigáciou na webe.

V tomto seriály na tvorbu a úpravu webu, si všetky tieto kroky podrobne rozoberieme a povieme si ešte oveľa viac.

Webnode cena

Webnode editor je samozrejme možné využívať bezplatne, čo ocenia najmä tí z Vás, ktorí web tvoríte len tak pre zábavu poprípade ako osobný blog, stránky pre Vašich mazlíčkov či napríklad stránky k nastávajúcej svadbe.

Verzia zdarma má však svoje limitácie, a preto hlavne podnikatelia siahajú po platených prémiových balíčkov, ktoré so sebou prinášajú mnoho výhod a dodajú webovým stránok tú správnu profesionalitu.

Prémiových balíčkov od Webnode je dokopy 5 a sú radené od balíčku s najmenším počtom výhod po balíčky pre náročných.

Služba

Free

0 €/mesiac

Limited

4 €/mesiac

Mini

7 €/mesiac

Standard

12 €/mesiac

Profi

21 €/mesiac

Business

27 €/mesiac

Vlastná doména

Podpora cez telefón

Hosting

100 MB

200 MB

1 GB

3 GB

7 GB

15 GB

E-mailové schránky

1

20

100

1 000

Zálohovanie a obnova dát

Google Analytics

Viacjazyčný web*

Registrácia používateľov**

Možnosť aktivovať e-shop

Automatická fakturácia

Cudzie meny

*pri kúpe balíčka Standard máte nárok na 2 jazykové verzie, pri kúpe Profi a Business balíčku na neobmedzené množstvo jazykových verzií

**pri kúpe balíčka Standard môžete mať maximálne 100 registrovaných užívateľov, pri kúpe Profi a Business neobmedzené množstvo registrovaných užívateľov

Časté dotazy

Niektoré prvky na mojom webu sú v inom jazyku ako web samotný. Čo s tým?

Určité prvky webu (napríklad „cookies“ okno či lišta “VIAC” v menu) sú defaultne v jazyku, cez ktorý ste web vytvárali. V prípade, že ste vytvorili webové stránky pod https://www.webnode.com/sk, „cookies“ okno a ostatné tomu podliehajúce prvky budú v slovenčine. Dodatočná zmena niektorých prvkov nie je možná. Ak chcete stránky v češtine, vytvorte ich cez https://www.webnode.com/cs, ak v nemčine https://www.webnode.com/de, atď.

slovenské menu s lištou "more"

Čo je to vlastná doména?

Potencionálny zákazníci vždy ocenia vierohodnosť a autenticitu Vášho webu vďaka vlastnej doméne. Čo je to tá vlastná doména zač? Vlastná doména je názov Vášho webu bez koncovky „webnode“, napríklad pessnov.sk či mojestranky.sk. Kúpte si jeden z prémiových balíčkov a povýšte svoj web na vyššiu úroveň. Už pri kúpe balíčka Mini máte doménu na rok zdarma!

Je to zdarma?

Áno. Vytvorenie webovej stránky vo Webnode je úplne zdarma. Môžete si vytvoriť neobmedzený počet webových stránok, tzv. projektov, na subdoméne “mojesuperstranky.webnode.sk”.

V neplatenej verzii však máte pre svoje fotky a obsah webu len 100MB. Pokročilejšie funkcie ako napr. vlastná doména (mojestranky.sk) alebo e-mailové služby sú spoplatnené a platia sa vo forme Prémiového balíčku minimálne na 1 rok dopredu.

Je možné platiť za služby v mesačných intervaloch?

Nie. Mesačné splátky Webnode neumožňuje, môžete platiť minimálne v ročných intervaloch.

Môžem zmeniť už vytvorený web na e-shop?

Áno. Ak sa v budúcnosti rozhodnete, že chcete na svoj web pridať košík a produkty, tak môžete kedykoľvek zmeniť už vytvorený web na e-shop. Jedným kliknutím si na webe aktivujete e-shop.

Má Webnode zákaznícku podporu?

Áno. Spoločnosť Webnode má profesionálnu CZ/SK podporu pre všetkých zákazníkov. Neplatiaci zákazníci môžu využiť e-mail alebo FB messenger.

Platiaci zákazníci sa môžu dovolať na tel. č, ktoré je uvedené na faktúre.

Wpromotions.eu

© 2016  | Webgrow s.r.o. – Weby, ktoré budú rásť

Návody, tipy a triky na tvorbu webu

O Wpromotions.eu

Tieto stránky sú určené pre všetkých, ktorí už majú vytvorené stránky u spoločnosti Webnode alebo len hľadajú spôsob, ako si vlastné webové stránky vytvoria.

Nájdete tu užitočné návody, tipy a triky ako si vylepšiť Váš web.

O mne

Ahoj, volám sa Viliam a nástroje pre tvorbu webu sú mojou záľubou. Baví ma tvorba webu pomocou redakčných systémov ako Webnode 

alebo WordPress s Divi šablónou.

V prípade záujmu o tvorbu webu na mieru ma neváhajte kontaktovať.

Sledujte Wpromotions

Livka