PoradnaCategory: OtázkyZmena šablóny vo webnode
Ada asked 4 roky ago

Dobrý deň,

pokúšam sa vytvárať webovú stránku školy, chcem sa spýtať - na webe pracujem, keďže na ňu máme zakúpené služby Prémium.

Mohla by sa webová stránka premenovať na z "zsmalonecpalska-sk.webnode.sk" na "zsmalonecpalska.webnode.sk"  ?   - To je tiež v mojich projektoch táto adresa, ale nevyužitá
2.  Dá sa zmeniť šablóna?   Veľmi by som chcela niečo takéto: https://msclementisaprievidza.webnode.sk/    - bola by som vám veľmi vďačná, keby sa to dalo prehodiť
3. ako pripojím do ľavého panelu s ponukou menu viac položiek aby neboli schované?

Ďakujem krásne, prajem všetko dobré,  Plaštiaková

1 Answers
Viliam answered 4 roky ago
Dobrý deň,

ďakujem za zastavenie na mojom webe. Rád vám poradím, avšak asi Vás veľmi nepoteším :)

1. Zmeniť projektový názov webu resp. subdoménu napr. "mojnazov.webnode.sk" nie je dodatočne možné.

Pre zmenu názvu webu vo Webnode musíte vytvoriť nový projekt s novým názvom. Ak už máte vytvorený projekt s adresou, ktorú by ste chceli používať ako napr. zsmalonecpalska.webnode.sk, musíte projekt najprv odstrániť, následne počkať cca 30 dní na uvoľnenie požadovaného názvu a až potom vytvoriť nový projekt s požadovanou adresou.

Ak máte zakúpené Prémiové služby, tak si pri projekte aktivujte vlastnú doménu ako napr. zsmalonecpalska.sk. Po zakúpení Prémiových služieb Mini, Standard alebo Profi by ste od Webnode (pri prvom zakúpení) mali dostať aj darčekový kód na registráciu domény. Doménu si tak možete zaregistrovať zdarma na rok. 

Ak vlastníte inú doménu od inej spoločnosti, tak si ju na web od Webnode nasmerujte cez DNS záznamy. Viac nájdete v tomto návode.

2. Šablóna sa zmeniť nedá - pre zmenu šablóny je potrebné vytvoriť vo Webnode nový projekt. 

Projekt, ktorý posielate je vytvorený v staršej verzii editoru Webnode. Tieto weby sú historické kúsky a sú zachované už len z minulosti :D
Tieto staršie šablóny už nie sú vo Webnode naďalej dostupné.

3. Počet položiek v Menu je predefinovaná hodnota vypočítaná na základe veľkosti obrazovky. Keď je už na danú obrazovku možnosti veľa, tak sa zobrazí tlačítko "viac", ktoré ich potom ukáže.
Na väčšej obrazovke je tých možností viac a na menšej menej :) Odporučím preto prípadne používať aj podstránky a tým niektoré stránky v hlavnom menu "skryť". 

S vytvorením podstránky vo Webnode Vám poradí tento návod.

Držím palce s Vašim webom a prajem krásny deň.
Viliam