PoradnaCategory: Otázkypřesměrování
Jan Schwarzer asked 3 roky ago
Dobrý den, díky za vaši podporu, získal jsem od vás HTML kód pro přesměrování url stránek a vše funguje správně.  https://www.pohybo.cz › pinces-cibulka   nyní směřuje na domovskou stránku https://www.pohybo.cz/   Řeším ale další problém. Mám web https://www.kanjam.cz/ ve starém editoru a mám už připravený nový web v novém editoru. Nerad bych přišel při změně o staré url stránky ve vyhledávačích. Můžete mi prosím poradit, jak to mám udělat?  
1 Answers
Viliam answered 3 roky ago
Dobrý deň,

ďakujem za Vašu otázku.

Nástroj Webnode ešte nemá funkciu pre nastavenie redirectu 301 (zo starej url adresy na novú)

V rámci tvorby nového webu je tak potrebné, aby ste zachovali pôvodné tvary URL adries v čo najviac prípadoch.Tzn. Ak url adresa stránky "Kontakt" v starom webe bola "/kontakty/, tak v rámci nového webu vytvorte tiež stránku Kontakt s URL adresou /kontakty/.

Ak zachováte v rámci nového webu URL adresy toho pôvodného, tak prechod na nový editor bude čo najhladší a neprídete o indexované adresy v Google.

V prípadoch kedy nie je možné na novom webe zachovať URL adresu je nutný tzv. "reindex webu" (aby si vyhľadávače odstránili nefunknú URL a načítali novú)

Odporučím na prečítanie tento návod a aj tento.

TIP: URL adresu môžete v novom editore upraviť týmto spôsobom. Viď. návod.

Držím Vám palce s Vašim online podnikaním

S pozdravom
Viliam