Webové stránky s Webnode a umelou inteligenciou (AI)

V najnovšom článku Ako pridať recenzie z Facebook na web vo Webnode? sme si ukázali widget od spoločnosti Elfsight, vďaka ktorému viete svoje webové stránky doplniť o Facebook recenzie.

Dnes sa pozrieme na fenomén dnešnej doby a to umelú inteligenciu. Konkrétne umelú inteligenciu a jej využitie, ktoré ponúka spoločnosť Webnode.

Umelá inteligencia, skratkou AI (z anglického artificial intelligence) je dnes čoraz viac a viac dostupnejšou aj pre širokú verejnosť. Či ide o veľkú nadnárodnú firmu alebo startup, umelá inteligencia je súčasťou čoraz väčšieho množstva firiem a ich produktov.

Webové stránky vo Webnode pomocou umelej inteligencie? Áno! Webnode sa od roku 2023 radí k spoločnostiam, ktoré sa snažia výhody AI využiť a tým uľahčiť prácu svojim používateľom. Stačí odpovedať na niekoľko základných otázok o Vašej firme a podnikaní, a AI Vám pomôže s výberom šablóny, tvorbou stránok, a dokonca Vám pripraví aj obsah.

Tvorba webu vo Webnode s pomocou umelej inteligencie

Výhody tvorby webu pomocou použitia umelej inteligencie

Tvorba webových stránok vo Webnode s pomocou umelej inteligencie je naozaj jednoduchá.

K najväčším výhodám jednoznačne patrí úspora času a personalizácia webových stránok ušitá práve pre Vaše zameranie a účely.

Čo urobí umelá inteligencia za Vás?

 • Vytvorí sekcie/podstránky (napr. Úvod, O nás, Kontakt, Cenník).
 • Vytvorí rozloženie danej stránky a využije vhodné funkcie/obsahové bloky (newsletter, kontaktný formulár, mapa…).
 • Použije vhodné obrázky z knihovni obrázkov.
 • Namiesto štandardného lorem impsun textu, dodá text, ktorý sa týka Vášho zamerania.

Pravdaže úprava webu je stále nutná, avšak kostra webu a jeho vzhľad je obstaraný práve vďaka AI. Vy tým pádom nemusíte „strácať“ čas nad vizuálom, a zamerať sa radšej na to dôležitejšie – a tým je obsah Vášho webu.

Ďalšou výhodou je fakt, že texty, ktoré umelá inteligencia pre Vás pripraví Vás môžu inšpirovať k tvorba tých vlastných. Poprípade postačí niektoré texty iba parafrázovať či pozmeniť slovosled a je to!

Výhody tvorby webu pomocou použitia umelej inteligencie

TIP: Webnode umelá inteligencia pre Vás vytvorí vlastné firemné logo! Neváhajte a vyskúšajte hneď teraz. 

Otvorte stránku www.webnode.com/sk a v pravom hornom rohu kliknite na Vytvoriť stránky.

tlačidlo Vytvoriť stránky

Zadajte želaný názov Vašej webovej stránky a prihlasovacie údaje (e-mail a heslo). Potvrďte tlačidlom Registrovať a vytvoriť web.

 

 • Ak účet máte = systém Vás prihlási a vy pokračujete v tvorbe webu
 • Ak účet nemáte = systém Vás registruje a vy pokračujete v tvorbe webu
registrácia a prihlásenie

Vyberte si, o aký typ stránok máte záujem. Webové stránky, internetový obchod alebo blog.

vyberte typ stránok

V ďalšom kroku kliknite na Pomocou umelej inteligencie.

vyberte pomocou umelej inteligencie

Tvorba webu pomocou umelej inteligencie sa skladá z piatich krokov.

 

 1. Zameranie. V prvom kroku vyberiete hlavný odbor/zameranie Vašej webovej stránky, napr. Reštaurácie a gastronómia.
 2. Sekcie. V druhom kroku vyberiete sekcie, tzv. podstránky, ktoré chcete, aby Váš web obsahoval, napr. Kontakt, O nás, Cenník
 3. Popis. Tretí krok Vám umožňuje zhrnúť svoje podnikanie a účel webu v 250 slovách.
 4. Kontaktné údaje. V štvrtom kroku zadáte svoje kontaktné údaje.
 5. Návrh stránok. Posledný krok Vám umožní vybrať si z troch návrhov, ktoré umelá inteligencia pripravila. Návrh si viete pozrieť v miniatúre. Svoje rozhodnutie potvrdíte tlačidlom Vytvoriť vybranú verziu.

Hotovo. Umelá inteligencia Vám práve pomohla vytvoriť Vaše webové stránky. Ostáva upraviť obsah, nezabúdať na základné on-page SEO nastavenia a celú stránku doladiť podľa Vašich predstáv. úpravách webu odporúčam používať náš kompletný návod, ktorý Vám pomôže so všetkými funkciami a odpovie na časté dotazy.

Migrácia webovej stránky k Webnode pomocou AI

Webnode momentálne pracuje na možnosti migrácie už existujúcej webovej stránky k Webnode práve s využitím AI. Umelá inteligencia navštívi Vašu stránku, naskenuje si štruktúru a obsah, a vytvorí novú Webnode verziu s požadovanými detailmi.

Momentálne je tento projekt v začiatkoch a v čase, kedy sme písali tento článok (Marec 2024), je viac informácií dostupných iba pre anglicky hovoriaci trh – AI Migration Tool.

Myšlienka je jednoduchá. Ako vstup zadáte URL adresu stránky, ktorú chcete migrovať a umelá inteligencia sa postará o zvyšok. V redakcii Wpromotions.eu dávame veľký palec hore a sme radi, že sa Webnode ako spoločnosť uberá smerom automatizácie.

V dnešnej dobe je pre podnikateľov čas tou najcennejšou komoditou a „AI migration tool“ od Webnode je skvelou odpoveďou ako rýchlo a jednoducho transformovať web s jednej platformy na druhú.

migrácia existujúcej webovej stránky k Webnode s AI

Užívateľské skúsenosti s tvorbou webu pomocou AI od Webnode

Pri práci s umelou inteligenciou od Webnode sa nestratí ani technický laik. Všetky kroky procesu sú zrozumiteľné a nezaberú viac ako 5-15 minút.

Osobne by som preferovala, keby bol výber obrázkov ešte viac personalizovaný a texty sa držali zamerania a účelu, ktorý používateľ zadal. Pri zameraní „Reštaurácie a gastro“, sa texty často krútili okolo strojov a ich údržby.

Tak isto je tomu aj pri AI Migration Tool, ktorá mi s migráciou stránky zásadne nepomohla. Nielenže pridala podstránky, ktoré na mojej stránke nie sú, no väčšinu existujúcich podstránok úplne vynechala. Texty boli na tom badateľne lepšie ako obrázky, ktoré skoro vôbec nesúviseli s mojou pôvodnou stránkou.

Umelá inteligencia od Webnode sa má ešte čo naučiť! Nečakajte zázraky. Pred publikovaním funkčnej a reprezentatívnej stránky budete musieť stále stráviť nejakú tú hodinku pri úpravách. Dúfajme, že ako je zvykom pri technológiách, tempo ich rozvoja je rapídne a Webnode umelá inteligencia bude čochvíľa zázračnou.

Pár slov na záver

Tvorba webových stránok vo Webnode s využitím umelej inteligencie (AI) je moderný spôsob, ako rýchlo a jednoducho vytvoriť profesionálne vyzerajúcu internetovú identitu. S touto funkcionalitou sa spája množstvo výhod, a stojí zato, to vyskúšať!

Za tým Wpromotions.eu môže AI len odporúčať.

Nebojte sa a choďte do toho!

Webové stránky s Webnode a umelou inteligenciou (AI)

Webnode web pomocou umelej inteligencie – Časté otázky (FAQ)

Je tvorba webových stránok pomocou umelej inteligencia zadarmo?

Áno. Tvorba webových stránok pomocou umelej inteligencie s Webnode je úplne zadarmo.

Môžem zmeniť, pridať či vymazať sekcie/podstránky vytvorené AI?

Áno. Aj napriek tomu, že na počiatočné vytvorenie stránky použijete AI, môžete neskôr robiť akékoľvek zmeny, ktoré dovoľuje editor od Webnode.

Koľko návrhov umelá inteligencia pripraví?

Umelá inteligencia pre Vás pripraví tri rôzne návrhy webových stránok.

ako vytvoriť web pomocou ai vo webnode - 5. krok

Ďalšie skvelé návody

Pomohol ti tento návod? Pošli ho priateľom 🙂

Livka