Google Business Sites končia

Ak ste sa zaregistrovali v Google Moja Firma, ako sme písali v článku Ako pridať www stránku do katalógu firiem Moja Firma od Google?, a využili ste aj možnosť tvorby firemnej stránky, tzv. Google Business Site, zbystrite pozornosť.

Google ohlásil ukončenie služby Google Business Sites, teda jednoduchých firemných stránok, ktoré boli prepojené s Google Business profilom. Hoci Business profil ostáva stále aktívnym, Business Sites sú od 5.3.2024 zrušené. Dobrou správou ostáva, že Google zaobstaral presmerovanie návštevníkov Google Business Sites na Google Business profil. Táto výnimka avšak platí iba do 10.6.2024. Od tohto dátumu sa návštevníkovi zobrazí hláška: 404 Stránka nenájdená.

Vzhľadom k ukončeniu tejto služby, je práve ten najvhodnejší čas pre tvorbu vlastnej firemnej stránky, ktorá bude slúžiť ako náhrada za Google Business Site. Čo všetko by mal úspešný firemný web obsahovať nájdete v našom článku Úspešný firemný web – návod, výhody, povinnosti a tipy!

Google Business Sites končia

Čo sú to Google Business Sites?

Tzv. Google Business Sites bola jedna zo služieb, ktoré Google ponúkal svojim užívateľom. Táto služba bola primárne cielená pre menších a stredných podnikateľov a umožňovala užívateľom vytvoriť firemné webové stránky rýchlo a jednoducho aj bez technických znalostí.

Google Business Sites – alternatívy

Google zverejnil zoznam alternatív, ktoré môžu užívatelia využiť pre tvorbu vlastných firemných stránok (napr. Wix, Weebly, WordPress). V tíme Wpromotions.eu veríme, že práve Webnode je skvelou alternatívou pre Vašu Google Business Site. Prečo?

 

  • Jednoduchý editor/program na tvorbu webu
  • Administrácia v slovenčine/češtine
  • Rozsiahla databáza nápovedí
  • Možnosť webovej stránky ZDARMA/rozumné ceny za platené služby
  • Webnode „AI migration tool“ – NOVINKA od Webnode, s ktorou ste schopní si previesť existujúcu stránku pod Webnode s pomocou umelej inteligencie iba v pár krokoch
Výhody Webnode editora

Webnode ako alternatíva k Google Business Sites

Webnode je nástroj na tvorbu webových stránok, ktorý začínal ako český startup v roku 2008. Tvorba webových stránok rýchlo, jednoducho a bezpečne sa stala hlavnou myšlienkou tohto projektu, ktorý si získal dôveru už viac ako 45 miliónov užívateľov po celom svete.

Pri tvorbe webu s Webnode máte na výber s viac ako 110+ moderných, dizajnových a responzívnych šablón, užívateľsky prívetivý editor a funkcie ako napríklad portólio, newsletter, kontaktný formulár a ďalšie.

Úprava obsahu s Webnode by sa dala zhrnúť do dvoch bodov: 1. Chyť a pusť, 2. Klikni a prepíš.

Všetky potrebné detaily tohto editoru nájdete v našej Webnode recenzii.

Tvorba webu pre firmy - cenník Prémiových služieb Webnode

Webnode AI migration tool

Webnode momentálne pracuje na možnosti migrácie už existujúcej webovej stránky k Webnode práve s využitím AI. Umelá inteligencia navštívi Vašu stránku, naskenuje si štruktúru a obsah, a vytvorí novú Webnode verziu s požadovanými detailmi.  

Momentálne je tento projekt v začiatkoch a v čase, kedy sme písali tento článok, je viac informácií dostupných iba pre anglicky hovoriaci trh – AI Migration Tool.

Myšlienka je jednoduchá. Ako vstup zadáte URL adresu stránky, ktorú chcete migrovať a umelá inteligencia sa postará o zvyšok.

Aj vďaka inovatívnemu mysleniu tejto spoločnosti je tvorba webových stránok s Webnode ešte ľahšia ako kedykoľvek predtým.

migrácia existujúcej webovej stránky k Webnode s AI

Pár slov na záver

Ukončenie služby Google Business Sites otvára dvere pre alternatívne možnosti vytvorenia vlastnej firemnej webovej stránky. Webnode sa javí ako rýchla a jednoduchá cesta vhodná pre malých i stredných podnikateľov. S výhodami ako užívateľsky prívetivý editor, 110+ dizajnových šablón i možnosť využitia umelej inteligencie pri tvorbe webu, Webnode ponúka všetko a ešte oveľa viac ako zrušená služba od Google.

Neváhajte a vyskúšajte Webnode namiesto Google Business Sites. Vytvorte si svoj vlastný firemný web už teraz!

Webnode ako alternatíva k Google Business Sites – Časté otázky (FAQ)

Odkedy Google Business Sites končia?

Google Business Sites boli zrušené od 5.3.2024. Google zaobstaral presmerovanie Google Business Sites na Google Business profil do 10.6.2024. Neskôr bude návštevníkovi Google Business Site ukázaná iba stránka 404 Stránka nenájdená.

Je tvorba webovej stránky vo Webnode zadarmo?

Áno. Tvorba webovej stránky vo Webnode je zadarmo.

Budem si môcť webovú stránku vytvorenú pomocou AI upraviť podľa seba?

Samozrejme. Aj s pomocou umelej inteligencie máte stále možnosť zmeniť obrázky, text, farby, teda svoju stránku ďalej upravovať/meniť.

Ďalšie skvelé návody

Aký bol rok 2020 v spoločnosti Webnode.sk?

Aký bol rok 2020 v spoločnosti Webnode.sk?

Webnode hlási viac než 50 000 hodín odpracovaných v roku 2020V minulosti bolo k založeniu vlastnej internetovej stránky nutné ovládať aspoň základné technické znalosti či pomoc programátora. A práve tento fakt mnoho ľudí od tvorby vlastného webu odradil.  ...

Pomohol ti tento návod? Pošli ho priateľom 🙂

Livka