Certifikát “Overené zákazníkmi” vo Webnode eshope

Ste hrdým majiteľom e-shopu vytvoreného v platforme Webnode? Ak áno, určite ste už počuli o dôležitosti certifikátu “Overené zákazníkmi” od Heuréky. Ak hľadáte funkciu “Heureka overené zákazníkmi”, tak tento návod je práve pre Vás.

Nástroj Webnode sám používam na mojom mini eshope TahakovePero.sk, a táto funkcia mi vo Webnode eshope veľmi chýbala. Teším sa, že Webnode pridal funkciu certifikát “Overené zákazníkmi” (Heuréka) do svojho editoru!

Nech už ste začiatočník alebo skúsený podnikateľ, táto funkcia je určená pre každého, kto chce svoj eshop posunúť na vyššiu úroveň. Poďme sa spoločne pozrieť, ako Vám táto funkcia teraz pomôže s predajom.

Čo je to certifikát spokojnosti “Overené zákazníkmi” od Heuréky?

Certifikát spokojnosti “Overené zákazníkmi” od Heuréky je ocenenie eshopu udelené samotnou Heurékou. Sen každého majiteľa eshopu!

V prípade, že chcete získať tento certifikát, a tým zvýšiť konverziu a dôveryhodnosť na Vašom eshope, musíte splniť základné podmienky.

 

  1. Prepojte Váš eshop s Heurékou pomocou tajného kľúču.
  2. Zbierajte relevantné hodnotenia od zákazníkov prostredníctvom dotazníku spokojnosti. Hodnotenia (recenzie) získané cez dotazník spokojnosti od Heuréky sa priraďujú k Vášmu eshopu.
  3. Po získaní dostatočného počtu relevantných hodnotení Vám Heuréka údelí certifikát “”Overené zákazníkmi”. Odznak “Overené zákazníkmi” si vzápätí môžete pridať na svoj eshop.

Odznak “Overené Zákazníkmi” – ukážka

Modrý certifikát Overené zákazníkmi

Modrý certifikát Overené zákazníkmi

Ukážka zlatého certifikátu spokojnosti

Zlatý certifikát Overené zákazníkmi

Služba “Overené zákazníkmi” je super!

Pozrite sa, ako to môže vyzerať aj na Vašom eshope. Pre ukážku ako odznak “Overené zákazníkmi” vyzerá, môžete navštíviť náš obľúbený dogfriendly eshop Dogfitness.cz!.

ukážka Heuréka overeno zákazníkmi - na webe dogfitness.cz

Obsah

Návod

1. Prejdite na oficiálne webstránky Heuréky a v záložke “Administrácia e-shopu” – “Overené zákazníkmi” si skopírujte svoj unikátny tajný kľúč.

V heuréke kliknite na Administrácia eshopu
Tajný kľúč

2. Prihláste sa do Webnode, kliknite na “Detail projektu” a v sekcii “Nastavenia eshopu” kliknite na “Porovnávače produktov“.

Vo Webnode kliknite na administrácia eshop a porovnávače.

3. Zvoľte možnosť Heuréka a pokračujte na “Nastavenie“.

Kliknite na Heuréka - nastavenia

4. V záložke “Overené zákazníkmi  – Tajný kľúč” kliknite na “Upraviť“, a vložte kľúč, ktorý ste si skopírovali z Heuréky. Zmeny uložte.

Vložte tajný kľúč

5. Po úspešnom vložení tajného kľúča na eshop, prejdite do Heuréky a kliknite na tlačítko “Aktivovať“. To by sa malo zmeniť na AKTIVOVÁNO.

Pozor! Hláška Obchod “XXX” nemá túto službu nastavenú sa bude zobrazovať, pokiaľ nezískate prvú objednávku/recenziu.

Prejdite na Heuréku a dokončite aktivaciu

6. Výborne! Váš eshop by mal byť úspešne prepojený so službou Heuréka “Overené zákazníkmi”.

Vyskúšajte si na svojom eshope vytvoriť testovaciu objednávku. V poslednom kroku testovacej objednávky by ste mali vidieť možnosť “Súhlasím so zasielaním prieskumu spokojnosti s objednávkou”.

V prípade, že zákazník súhlasiť so zaslaním dotazníku nebude, žiadny formulár mu nepríde, a Vy strácate možnosť získať hodnotenie.

Zákazník musí so zaslaním dotazníku súhlasíť - ukážka Webnode eshop

7. Keď nazbierate dostatočný počet recenzií, tak získate odznak “Overené zákazníkmi”. Heuréka by Vás mala informovať e-mailom v momente, keď budete mať dostatočný počet recenzií.

Nástroj Webnode umožňuje jednoduchým spôsobom pridať odznak “Overené zákazníkmi”.

Pod tajným kĺúčom (v sekcii “Administrácia eshopu” – “Porovnávače produktov” – “Heuréka” – “Certifikát overené zákazníkmi”), vyberte možnosť “Zobraziť na stránkach“.

Zapnite si vysúvacie okno po získaní certifikátu

Ukážka dotazníku spokojnosti od Heuréky

Pozrite sa ako vyzerá dotazník, ktorý príde zákazníkovi po nákupe. A prečítajte si aj 10 dôvodov prečo by ste podľa Heuréky mali začať používať certifikát “Overené zakazníkmi”.

Dotazník spokojnosti - ukážka
10 dôvodov prečo by ste mali používať overené zákazníkmi

Pár slov na záver

Na záver musím povedať, že v dnešnom digitálnom svete, kde dôvera a spokojnosť zákazníkov majú kľúčový význam, je certifikát a Ukážka zlatého certifikátu spokojnostiod Heuréky naozaj významným ocenením pre majiteľov eshopov. Spojenie s touto službou prináša viac než len pekný odznak na vašom eshope – zvyšuje konverziu, dôveryhodnosť a pomáha prilákať nových zákazníkov.

Webnode, s implementáciou novej funkcie certifikátu “Overené zákazníkmi”, dokazuje svoj záväzok voči svojim používateľom. Súčasní majitelia eshopov si môžu užiť výhody tejto funkcie a noví majitelia môžu začať svoju cestu k úspechu s touto platformou.

Využitie tejto skvelej funkcie vo Webnode vám môže priniesť viac spokojných zákazníkov. Tak neváhajte, skúste to a možno sa už čoskoro budete pýšiť na svojom eshope ocenením “Overené zákazníkmi”!

Za redakciu Wpromotions Vám prajem veľa spokojných klientov a pozitívnych recenzií, a hlavne veľa zábavy s editorom na tvorbu webu WEBNODE.

TIP: Získajte zľavu až 17% na nový eshop s Prémiovým balíčkom PROFI a začnite predávať s Heurékou.

Pre získanie zľavy kliknite na tento odkaz.

Časté otázky k službe “Overené zákazníkmi”

Aký je cieľ tejto služby?

Získať reálne (overené) recenzie od zákazníkov! Cieľom Heuréky je spojiť rôzne zdroje nákupov do jedného miesta a pomôcť používateľom rozhodnúť sa, čo a kde kúpiť. 

Ako dlho trvá, kým zákazníkovi po dokončení objednávky príde dotazník spokojnosti?

Heuréka posiela po 6 dňoch od nákupu dotazník reálnym zákazníkom. Dôležité je, aby hodnotili len skutoční zákazníci, aby sa minimalizovali falošné recenzie.

Mám vo Webnode eshop vo verzii Zdarma, môžem získať certifikát?

Nie – vo verzii Zdarma vo Webnode nie je možné eshop prepojiť s Heurékou. Táto funkcia je dostupná s Prémiovým balíčkom Profi a vyššie.

Ako zistím, že zákazník v objednávke zaškrtol políčko “Súhlasím so zasielaním prieskumu spokojnosti s objednávkou” ?

Prejdite do Heuréky a zobrazte si prijaté dáta zo služby Overené zákazníkmi. 

Overene zakazníkmi častý dotaz 5

Chcem zmeniť text “Súhlasím so zasielaním prieskumu spokojnosti s objednávkou” na konci objednávky. Dá sa to?

Nepoteším Vás, ale nedá sa to.

Podľa môjho názoru je formulácia tejto vety celá nesprávne. Slovíčko “zasielaním” znie tak, ako keby daný e-shop ide posielať tisícky nevyžiadaných správ. A pritom sa jedná len o jeden krátky dotazník od Heuréky. Najlepšie by bolo, keby je možné nastaviť toto políčko ako povinné (to bohužiaľ nepôjde z dôvodu regulácii EU) alebo umožniť nastaviť vlastný text. Ani jednu z týchto možností editor Webnode momentálne neposkytuje.

Keby bolo toto rozhodnutie na mňe, tak tam dám niečo ako: *Souhlasím se zasláním dotazníku spokojenosti v rámci programu Heureka – Ověřeno zákazníky.

Webnode editor momentálne neumožňuje zmenu tohto textu.

#WpromotionsVyzvaOvereneZakaznikmi: Mám tu pre Teba výzvu – kontaktuj spoločnosť Webnode skrz Kontaktný formulár so žiadosťou, že by si chcel vlastný text v tomto políčku.

Do predmetu alebo na začiatok správy napíšte “Wpromotions.eu – overeno zákazníkmi #WpromotionsVyzvaOvereneZakaznikmi:” a pošlite to na adresu podpora@webnode.sk alebo cez kontaktný formulár.

Čím viac správ na podporu Webnode príde, tým väčšia šanca, že takúto funkciu Webnode do editoru pridá.

-> Challenge Accepted a.k.a Výzva prijatá William! Ideme do toho spolu! :–> KLIKNITE SEM<–:

Ďalšie skvelé návody

Pomohol ti tento návod? Pošli ho priateľom 🙂

Viliam
Follow me