Nákupný proces a Webnode e-shop

V predchádzajúcom článku z kategórie „Novinky z Webnode“ sme písali o Tvorbe webu vo Webnode s pomocou umelej inteligencie (AI). Dnes sa pozrieme na tzv. nákupný proces, ktorí ocenia všetci majitelia Webnode e-shopu.

Dlho očakávaná možnosť širšej personalizácie dokončenia objednávky pre Webnode e-shop je tu! Aj vďaka týmto zmenám sa Webnode internetový obchod posúva na vyššiu úroveň a je schopný uspokojiť očakávania aj tých podnikateľov, ktorí sa zameriavajú na výrobu/predaj personalizovaných výrobkov či zákazkovej výroby.

Najväčším lákadlom je možnosť pridať Vlastné textové políčko, ktoré je možné využiť ako inštrukcie v prípade individuálnej výroby produktov. Webnode umožňuje nastaviť toto políčko ako povinné.

Nákupný proces vo Webnode e-shope

Čo je to nákupný proces?

  1. Nákupný proces zákazníka je sled všetkých udalostí a krokov, ktoré sa uskutočnia pri nákupe výrobku/služby zákazníkom. Zahŕňa všetko od prvotnej myšlienky až po dokončenie objednávky.

2. Nákupný proces je časť e-shopu, ktorá umožňuje zákazníkovi vyplniť kontaktné údaje, vybrať dopravu a platbu, skontrolovať informácie (rekapitulácia objednávky) a objednať výrobky/služby. K nákupnému procesu patrí stránka, ktorá sa zobrazí po odoslaní objednávky (ďakovacia stránka).

Čo všetko je možné nastaviť pre nákupný proces vo Webnode e-shope?

Webnode e-shop umožňuje nastaviť rôzne prvky nákupného procesu, napríklad:

 

  • Políčko na zľavový kód
  • Logo v prehľade objednávky
  • Zaškrtávacie políčko Nákup na firmu
  • Zaškrtávacie políčko Doručiť produkty na inú adresu
  • Zaškrtávacie políčko Súhlas so zasielaním reklamných e-mailov
  • Vlastné zaškrtávacie políčko
  • Vlastné textové políčko
Nákup na firmu

Nákupný proces pre Webnode e-shop nastavíte jednoducho a rýchlo.

Prihláste sa cez https://www.webnode.com/sk/ a kliknite na tlačidlo Detail projektu. V ďalšom kroku otvorte Nastavenia e-shopu, sekcia Nákupný proces.

Detail projektu
Nastavenia e-shopu - Nákupný proces

Tu môžete nastaviť nákupný proces pre Váš e-shop.

Nákupný proces - nastavenia 1
Nákupný proces - nastavenia 2

Zo zákazníkovej strany nákupný proces vyzerá takto.

Nákupný proces so strany zákazníka 1
Nákupný proces so strany zákazníka 2

Pár slov na záver

Nové možnosti nastavenia nákupného procesu Webnode e-shopu prinášajú vyššiu mieru personalizácie, čo ocenia najmä podnikatelia ponúkajúci zákazkovú výrobu. K najvýznamnejším vylepšeniam patrí možnosť pridať Vlastné textové políčko, Políčko pre zľavový kód či zaškrtávacie políčka Nákup na firmu alebo Súhlas so zasielaním reklamných e-mailov. To všetko v užívateľsky prívetivom rozhraní, pri ktorom bude úprava a nastavenie trvať iba pár minúť.

Nákupný proces – Časté otázky (FAQ)

Čo je to nákupný proces?

Nákupný proces je časť e-shopu, ktorá umožňuje zákazníkovi vyplniť kontaktné údaje, vybrať dopravu a platbu, skontrolovať informácie (rekapitulácia objednávky) a objednať výrobky/služby. K nákupnému procesu patrí stránka, ktorá sa zobrazí po odoslaní objednávky (ďakovacia stránka).

Je Webnode e-shop zdarma?

Nie. Webnode Vám umožňuje vytvoriť si vlastný internetový obchod aj zdarma, bez zakúpenia prémiového balíčka avšak nebude možné e-shop prevádzkovať (dodacie údaje zákazníkov sú skryté, mnohé funkcie sú nefunkčné).

Môžem Webnode e-shop vyskúšať pred platením?

Áno. Webnode Vám umožňuje vytvoriť si vlastný internetový obchod zdarma, bez zakúpenia prémiového balíčka avšak nebude možné e-shop prevádzkovať (dodacie údaje zákazníkov sú skryté). Niektoré nadštandardné funkcie sa dajú vyskúšať/fungujú iba po zakúpení balíčka.

Pre koho je Webnode e-shop vhodný?

Webnode e-shop je vhodný pre malých až stredne veľkých podnikateľov/e-shopy.

Ďalšie skvelé návody

Pomohol ti tento návod? Pošli ho priateľom 🙂

Livka