Tvorba webových stránok pre chovateľskú stanicu

V predchádzajúcich článkoch v sérií “Ako vytvoriť webové stránky” sme písali o tvorbe svadobného či firemného webu. V tomto návode si ukážeme ako vytvoriť webové stránky pre chovateľskú stanicu.

Čo nesmie chýbať na webe pre chovateľskú stanicu? Aké sú výhody vlastnej webovej stránky v prípade chovu zvierat? Ako rýchlo a jednoducho vytvoriť chovateľský web cez Webnode?

V dnešnej digitálnej dobe sú vlastné webové stránky samozrejmosťou i u chovateľov zvierat. Chovateľ má hneď niekoľko možností ako webové stránky vytvoriť. Profesionáli, ktorí vytvoria celý web za Vás, WordPress web s možnosťou širokej personalizácie, ale i tvorba vlastnej webovej stránky pre chovateľskú stanicu pomocou online editorov ako je Webnode či Mioweb. Je to len a len na zvážení chovateľa, jeho finančných možnostiach a preferenciách.

Ako vytvoriť webové stránky pre chovateľskú stanicu vo Webnode? Poďme nato!

Tvorba webových stránok pre chovateľskú stanicu -Webnode

Vlastný web pre chovateľskú stanicu – výhody

Vlastná webová stránka pre chovateľskú stanicu splňuje hneď niekoľko účelov. Ktoré to sú?

Prezentácia

Vlastná webová stránka pre chovateľskú stanicu má primárne funkciu prezentáčnú. Potencionálny záujemcovia o Váš odchov zvierat sú si aj na základe Vašich webových stránok schopní urobiť lepší obraz o Vašom chove. V rámci konkurencie, ktorá je pri chove určitých zvierat vysoká, hrá práve prezentačná funkcia webu do karát práve Vášmu odchovu.

Webové stránky pre chovateľskú stanicu - výhody

Meno/značka

Dobré meno/značka, ktorú si ako chovateľ v komunite vybudujete, je tou najväčšou výhodou, akú môžete získať. Aj vďaka vlastným webovým stránkam, ste schopný budovať svoje meno/značku, a to tým, že svojmu chovu a aktivitám dodáte tvár. Farebná schéma, titulná fotka či logo – to sú veci, ktoré si zapamätá aj širšia verejnosť, nie len kolegovia z fachu.

Vierohodnosť

Webové stránky pre chovateľskú stanicu sú schopné dodať Vašej chov. stanici, menu i chovu vierohodnosť, ktorú potrebujete na prilákanie dobrých a zodpovedných záujemcov o odchov. Vaša fotka, novinky z chovu či kontakt vzbudzujú u návštevníkov legitímny pocit z Vašej chovateľskej stanice.

V prípade, že máte aj vlastnú Facebook stránku alebo Instagram či YouTube kanál, dôvera záujemcov sa len zväčšuje.

Dohľadateľnosť

Dobrá dohľadateľnosť na špecifické kľúčové slová, aj to je výhrou pri hľadaní záujemcov o odchov a rozširovaní povedomia o chove zvierat. V dnešnej digitálnej dobe bude väčšina ľudí pri rozmýšľaní nad kúpou zvieraťa najpravdepodobnejšie hľadať na jednom z vyhľadávačov. Webová stránka je nutnosťou, ak chcete, aby ste mali šancu sa zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania na dané kľúčové slová

Komunikácia

Vlastná webová stránka pre chovateľskú stanicu umožní chovateľovi efektívnejšiu a jednoduchšiu komunikáciu s potencionálnymi záujemcami, ako aj s majiteľmi zvierat z predchádzajúcich vrhov, i so širokou verejnosťou.

Kontaktný formulár na webe môže v prípade veľkého počtu záujemcov uľahčiť prvotný proces výberu. 

Webové stránky pre chovateľskú stanicu - výhody

Čo patrí na web pre chovateľskú stanicu?

V prípade, ak chcete, aby webové stránky pre chovateľskú stanicu plnili svoju funkciu a dodávali všetky výhody, musí web obsahovať:

Informácie o zvierati/zvieratách

Informácie o zvierati/zvieratách sú najdôležitejšie z celej webovej stránky pre chovateľskú stanicu. Medzi základné informácie o zvierati patria (niektoré položky nižšie môžu byť nadbytočné, poprípade chýbať, na základe toho, o aké zviera sa jedná. Zoznam je primárne zameraný pre chov psov a/alebo mačiek):

 

  • Meno zvieraťa
  • Mená rodičov zvieraťa
  • Dátum narodenia
  • Pohlavie
  • Výška / hmotnosť
  • Farba
  • Bonitačný kód
  • Zložené skúšky / úspešné výstavy
  • Zdravotné výsledky
  • Popis povahy
  • Fotky/videá
  • Rodokmeň

Informácie o chovateľskej stanici

Kto ste? Kedy ste s chovom začali? A prečo? Aký je Váš príbeh? Na správnej a dôveru vzbudzujúcej webovej stránke pre chovateľskú stanicu nesmie chýbať podstránka, respektíve sekcia, O nás. Práve tu môžete zdieľať svoj príbeh s návštevníkmi, prezradiť im svoj pohľad na chov, ako i opísať ciele Vášho chovu.

Informácie o doterajších vrhoch

Na Vašich webových stránkach pre chovateľskú stanicu nesmie chýbať podstránka dedikovaná práve doterajším vrhom. Samozrejme, iba v prípade, ak ste nejaké predchádzajúce vrhy už odchovali.

Mená rodičov, ich zdravotné výsledky, získané skúšky a taktiež aspoň jednu fotku. Mená starých rodičov. Dátum narodenia, poradie, mená a pohlavie narodených mláďat, ich pôrodné hmotnosti či zdravotné výsledky (ak sú dostupné). To je len základ toho, čo by ste určite mali o každom z Vašich vrhov zdieľať s návštevníkmi.

Pridanú hodnotu jednoznačne dodajú videá od nových majiteľov či fotky, ako jednotlivci z vrhu rastú.

Oznámenie o plánovanom vrhu

V prípade, ak plánujete v budúcnosti vrh, je vždy dobré zainvestovať do tzv. oznámenia o plánovanom vrhu. Na internete nájdete mnoho grafikov, ktorí Vám za rozumnú sumu letáčik s plánovaným vrhom vytvoria.

Toto oznámenie o plánovanom vrhu, tzv. letáčik, môžete využiť na svojich webových stránkach a dodá to na vierohodnosti a profesionalite, ako aj na dizajne Vašej stránky.

Oznámenie o plánovanom vrhu

Fotogaléria

Fotogaléria je v prípade chovu zvierat nepísanou povinnosťou. Nezabudnite fotky pomenovať, a to najlepšie menom zvieraťa a dátumom, respektíve vekom zvieraťa, keď bola fotka vytvorená. Pomôže to tak návštevníkom a záujemcom vytvoriť si lepšiu predstavu o tom, ako môže Váš odchov vyzerať v rôznych mesiacoch/rokoch či pri rôznych aktivitách.

Netreba zabúdať aj nato, že jedna fotka povie viac ako tisíc slov, a preto je dôležité dať si na galérií záležať a nezanedbať jej aktualizáciu na Vašich webových stránkach pre chovateľskú stanicu.

Kontakt

Kontaktné informácie ako meno chovateľskej stanice, Vaše meno a adresa, e-mail či telefón by nemali určite chýbať. V prípade, že máte Facebook stránku alebo Instagram profil, nezabudnite na stránke pridať ikonky a uľahčiť návštevníkom presmerovanie.

Kontakt môžete zdieľať so svojimi návštevníkmi formou vlastnej podstránky (www.nazovchs.sk/kontakt) alebo formou pätičky, ktorá sa bude zobrazovať na každej podstránke Vášho webu.

TIP: Využite možnosť tvorby vlastného blogu a pridávajte novinky z Vašej chovateľskej stanice formou článkov!

Koľko stoja webové stránky pre chovateľskú stanicu?

Chovateľský web s Webnode môžete mať úplne zadarmo. S takzvanou „free“ verziou sú spojené isté limitácie, Váš chovateľský web však bude stále reprezentatívny a spĺňať svoj účel.

Najvhodnejším prémiovým balíčkom, ktorý podľa mňa v prípade chovateľskej stanice stojí zato, je balíček MINI. S týmto balíčkom máte vlastnú doménu na rok zdarma, a možnosť pridávať nekonečný počet políčok do formuláru. Okrem toho je priestor na serveri s balíčkom MINI 1 GB, a vy môžete bezproblémovo využívať web na zdieľanie fotografií a videí svojich odchovov a iných aktivít spojených s chovom.

Chovateľský web zdarma

  • Doména 3. rádu – teda nazovchs.webnode.sk
  • Počet políčok v jednom formulári 5
  • Priestor na serveri: 100 MB

Chovateľský web – balíček MINI

  • Vlastná doména na rok zdarma – nazovchs.sk
  • Počet políčok v jednom formulári neobmedzene
  • Priestor na serveri: 1 000 MB
Koľko stoja webové stránky pre chovateľskú stanicu?

Webnode šablóny pre chovateľský web

Webnode knižnica obsahuje niekoľko dizajnových šablón, ktoré sú na mieru ušité práve pre chovateľov, veterinárov či majiteľov iných zvierat. 

V prípade, že Vás šablóny z kategórie Zvieratá neoslovia, otvorte kategóriu Obľúbené alebo prezerajte Všetky šablóny. Každá zo 150+ Webnode šablón môže po úpravách vytvoriť modernú a štýlovú webovú stránku pre chovateľskú stanicu.

Šablónu je možné pred výberom otvoriť a prezrieť si jej vzhľad. Samozrejmosťou u všetkých šablón je responzivita (šablóna sa prispôsobí zariadeniu (počítač/mobil/tablet)). 

Webnode šablóny pre chovateľský web

Otvorte stránky www.webnode.com/sk a kliknite na Vytvoriť stránky. Prihláste sa. V prípade, že účet u Webnode ešte nemáte založený, registrujte sa.

Ako vytvoriť web pre chovateľskú stanicu - 1. krok
Ako vytvoriť web pre chovateľskú stanicu - 2. krok

V ďalšom kroku zvoľte typ stránok: Webové stránky.

Ako vytvoriť web pre chovateľskú stanicu - 3. krok

Nasledujúca stránka Vám dáva na výber medzi manuálnym vytvorením stránky alebo tvorbou webovej stránky pomocou umelej inteligencie.

V prípade, že si vyberiete možnosť Pomocou umelej inteligencie, prečítajte si náš návod Tvorba webu vo Webnode s pomocou umelej inteligencie (AI). Za Wpromotions.eu môžeme tvorbu webu pomocou umelej inteligencie len odporúčať. 

Ako vytvoriť web pre chovateľskú stanicu - 4. krok

Ak ste si vybrali možnosť Vybrať originálny vzhľad stránok, bude Vás čakať výber šablóny. V prípade potreby môžete otvoriť Náhľad, a šablónu si pred výberom prezrieť.

Ako vytvoriť web pre chovateľskú stanicu - 5. krok

A je to! Váš chovateľský web je vytvorený a vy môžete stránky upravovať a pridávať Váš obsah.

Pár slov na záver

Tvorba webovej stránky pre chovateľskú stanicu s Webnode je jednoduchá a rýchla. Prečo to teda neskúsiť? Pochváľte sa svojím úspešným chovom a zdieľajte radosť s návštevníkmi stránky. Rozšírte svoju dohľadateľnosť na internete responzívnou a modernou webovou stránkou, a tým zväčšte svoje šance o zodpovedných a dobrých záujemcov o odchov.

Nezabudnite na Vaše webovky dodať všetky potrebné informácie či zdieľať obsah Instagramu, a tým budovať svoje meno v komunite chovateľov.

Za tím Wpromotions.eu Vám držíme palce a želáme veľa zdravých a vydarených odchovov.

Chovateľský web – Časté otázky (FAQ)

Čo je to Webnode?

Webnode je online nástroj pre tvorbu a správu webových stránok alebo e-shopov. Systém má funkcie pre tvorbu webových prezentácií bez nutnosti inštalácie, či pokročilej konfigurácie. Pretiahnutím myši je možné na web umiestniť veľa interaktívnych prvkov ako napr. formuláre, videá, obrázky, text, blog, produtky a ďalšie. Viac informácií nájdete v našej Webnode recenzii. 

Zvládnem vytvoriť webové stránky pre chovateľskú stanicu svojpomocne? 

Áno. Tvorba webových stránok vo Webnode je naozaj jednoduchá a zvládne ju každý. V prípade potreby môžete použiť náš kompletný návod alebo sa obrátiť priamo na nápovedu od Webnode.

Vytvoril som si web vo Webnode, ale nepáči sa mi šablóna. Je možné šablónu automaticky zmeniť?

Nie – v editore Webnode 2.0 nie je možné šablónu po vytvorení stránok zmeniť. V prípade, že si prajete zmeniť šablónu pre Vaše stránky, bude potrebné vytvoriť si nový projekt. Následne si môžete zvoliť šablónu, ktorá Vám bude najlepšie vyhovovať.

Má Webnode svoju vlastnú knižnicu obrázkov?

Áno. Webnode má svoju vlastnú knižnicu obrázkov a ikon, z ktorej môžete čerpať. V prípade, že Vám Webnode knižnica nestačí, môžete si prečítať náš článok 10 zdrojov na free obrázky pre komerčné použitie. Zdarma!

Pri tvorbe webovej stránky pre chovateľskú stanicu avšak odporúčame využívať čo najviac svoje vlastné fotografie. 

Ďalšie skvelé návody

Pomohol ti tento návod? Pošli ho priateľom 🙂

Livka