Ako nastaviť remarketing vo Webnode? a Kam vložiť remarketingový kód?

 

V návode Ako pridať konverzný kód vo Webnode? som Vám ukázal jednoduchý postup pre vloženie konverzného kódu pre sledovanie konverzií.

Poďme sa teraz spoločne pozrieť na ďalšiu PPC metódu tzv. Remarketing a Vaše ďalšie možnosti 🙂

 

Čo je to vlastne ten remarketing?

 

Remarketing (retargeting) je metóda cielenia Vašich internetových reklám napr. od Google Adwords alebo Sklik apod. na konkrétne cieľové skupiny ľudí, ktorí v už v minulosti navštívili Váš web (napr. vo Webnode).

*Zdroj. Wikipedia: https://cs.wikipedia.org/wiki/Remarketing

 

 

Návod pre vloženie remarketingového kódu vo Webnode

 

K tomu, aby ste Retargeting mohli začať využívať, je potrebné umiestniť na Vaše stránky/eshop tzv. Retargetingový kód. Jedná sa o html kód, ktorý musí byť umiestnený na každej stránke Vášho webu, na ktorej chcete zaznamenávať návštevníkov pre cielenie Vašej reklamy.

Ak ale chcete pokryť celý Váš web, umiestnite tento remarketingový kód do časti, ktorá je pre celý web spoločná, napríklad pätička stránok.

1. Váš remarketingový kód vložte do sekcie “Nastavenia” – “Nastavenia webu” – “HTML hlavička / pätička webu” – “HTML kód do patičky všetkých stránok“.

*Pozn. Kódy do týchto sekcií je vo Webnode možné pridať len s Prémiovým balíčkom Standard alebo Profi.

 

2. Publikujte zmeny a máte hotovo 🙂

TIP: Ak máte web vo verzii Zdarma alebo máte zakúpený balíček Limited a Mini, tak remarketingové kódy vkladáte pomocou tlačítka “Stránky” – “Zvolíte stránku” – “SEO nastavení stránky” – “HTML kód pätička“. (kód tak vložíte na každú stránku “ručne”). Viď:

TIP #2: Kód môžete vložiť do obsahu stránky 404 (stránka nenájdená). Viac o úprave stránky 404 vo Webnode sa dočítate tu.

Ďalšie skvelé návody

Svadobný web zadarmo

Svadobný web zadarmo

Čo je to svadobný web? Čo je to svadobná stránka? Prečo si svadobný web vytvoriť? Čo patrí na svadobný web? Koľko svadobný web stojí? Svadobné šablóny Ako vytvoriť svadobný web?Čo je to svadobný web? Čo je to svadobná stránka?V dnešnej digitálnej dobe sa už ani svadba...

Webnode Recenzia

Webnode Recenzia

Webnode recenzia 2023Tvorba webu s Webnode je jednoduchá - zvládne to aj Vaša babičkaVitajte v našej Webnode recenzii, kde Vám ponúkame objektívny pohľad na editor, tzv. program na vytváranie webových stránok, od spoločnosti Webnode. Tvorba webu zdarma vs. prémiové...

Pomohol ti tento návod? Pošli ho priateľom 🙂

Viliam
Follow me