Ako nastaviť remarketing vo Webnode? a Kam vložiť remarketingový kód?

 

V návode Ako pridať konverzný kód vo Webnode? som Vám ukázal jednoduchý postup pre vloženie konverzného kódu pre sledovanie konverzií.

Poďme sa teraz spoločne pozrieť na ďalšiu PPC metódu tzv. Remarketing a Vaše ďalšie možnosti 🙂

 

Čo je to vlastne ten remarketing?

 

Remarketing (retargeting) je metóda cielenia Vašich internetových reklám napr. od Google Adwords alebo Sklik apod. na konkrétne cieľové skupiny ľudí, ktorí v už v minulosti navštívili Váš web (napr. vo Webnode).

*Zdroj. Wikipedia: https://cs.wikipedia.org/wiki/Remarketing

 

 

Návod pre vloženie remarketingového kódu vo Webnode

 

K tomu, aby ste Retargeting mohli začať využívať, je potrebné umiestniť na Vaše stránky/eshop tzv. Retargetingový kód. Jedná sa o html kód, ktorý musí byť umiestnený na každej stránke Vášho webu, na ktorej chcete zaznamenávať návštevníkov pre cielenie Vašej reklamy.

Ak ale chcete pokryť celý Váš web, umiestnite tento remarketingový kód do časti, ktorá je pre celý web spoločná, napríklad pätička stránok.

1. Váš remarketingový kód vložte do sekcie “Nastavenia” – “Nastavenia webu” – “HTML hlavička / pätička webu” – “HTML kód do patičky všetkých stránok“.

*Pozn. Kódy do týchto sekcií je vo Webnode možné pridať len s Prémiovým balíčkom Standard alebo Profi.

 

2. Publikujte zmeny a máte hotovo 🙂

TIP: Ak máte web vo verzii Zdarma alebo máte zakúpený balíček Limited a Mini, tak remarketingové kódy vkladáte pomocou tlačítka “Stránky” – “Zvolíte stránku” – “SEO nastavení stránky” – “HTML kód pätička“. (kód tak vložíte na každú stránku “ručne”). Viď:

TIP #2: Kód môžete vložiť do obsahu stránky 404 (stránka nenájdená). Viac o úprave stránky 404 vo Webnode sa dočítate tu.

Ďalšie skvelé návody

On-page SEO nastavenia

On-page SEO nastavenia

On-page SEO nastaveniaPár slov na začiatokVitajte v desiatej, predposlednej, časti nášho seriálu Tvorba webových stránok - kompletný návod. V tejto časti nájdete krátke a stručné zhrnutie, čo je to SEO. Zameriame sa na on-page SEO nastavenia a ukážeme si, ako to...

Nastavenia webových stránok

Nastavenia webových stránok

Nastavenia webových stránokPár slov na začiatokVitajte v deviatej časti nášho seriálu Tvorba webových stránok - kompletný návod. Pomaly, ale isto sa blížime ku koncu. V tejto časti sa dočítate všetko o nastaveniach webových stránok vytvorených vo Webnode. Ako zakúpiť...

Ako pridať článok na web?

Ako pridať článok na web?

Ako pridať článok na web?Pár slov na začiatokVitajte vo ôsmej časti nášho seriálu Tvorba webových stránok - kompletný návod. V tejto časti sa zameriame na články. Pridať nový článok, premenovať existujúci článok, pridať k článku kategóriu či vložiť na webové stránky...

Ako pridať sekciu na web?

Ako pridať sekciu na web?

Ako pridať sekciu na web?Pár slov na začiatokVitajte v ďalšej, šiestej časti nášho seriálu Tvorba webových stránok - kompletný návod. Táto časť je zameraná na prácu so sekciami, tzv. funkciami. Ako pridať sekciu? Ako zmeniť pozadie? Prejdeme si spolu všetky funkcie,...

Pomohol ti tento návod? Pošli ho priateľom 🙂

Follow me