Ako nastaviť remarketing vo Webnode? a Kam vložiť remarketingový kód?

 

V návode Ako pridať konverzný kód vo Webnode? som Vám ukázal jednoduchý postup pre vloženie konverzného kódu pre sledovanie konverzií.

Poďme sa teraz spoločne pozrieť na ďalšiu PPC metódu tzv. Remarketing a Vaše ďalšie možnosti 🙂

 

Čo je to vlastne ten remarketing?

 

Remarketing (retargeting) je metóda cielenia Vašich internetových reklám napr. od Google Adwords alebo Sklik apod. na konkrétne cieľové skupiny ľudí, ktorí v už v minulosti navštívili Váš web (napr. vo Webnode).

*Zdroj. Wikipedia: https://cs.wikipedia.org/wiki/Remarketing

 

 

Návod pre vloženie remarketingového kódu vo Webnode

 

K tomu, aby ste Retargeting mohli začať využívať, je potrebné umiestniť na Vaše stránky/eshop tzv. Retargetingový kód. Jedná sa o html kód, ktorý musí byť umiestnený na každej stránke Vášho webu, na ktorej chcete zaznamenávať návštevníkov pre cielenie Vašej reklamy.

Ak ale chcete pokryť celý Váš web, umiestnite tento remarketingový kód do časti, ktorá je pre celý web spoločná, napríklad pätička stránok.

1. Váš remarketingový kód vložte do sekcie “Nastavenia” – “Nastavenia webu” – “HTML hlavička / pätička webu” – “HTML kód do patičky všetkých stránok“.

*Pozn. Kódy do týchto sekcií je vo Webnode možné pridať len s Prémiovým balíčkom Standard alebo Profi.

 

2. Publikujte zmeny a máte hotovo 🙂

TIP: Ak máte web vo verzii Zdarma alebo máte zakúpený balíček Limited a Mini, tak remarketingové kódy vkladáte pomocou tlačítka “Stránky” – “Zvolíte stránku” – “SEO nastavení stránky” – “HTML kód pätička“. (kód tak vložíte na každú stránku “ručne”). Viď:

TIP #2: Kód môžete vložiť do obsahu stránky 404 (stránka nenájdená). Viac o úprave stránky 404 vo Webnode sa dočítate tu.

Ďalšie skvelé návody

Ako na web vo Webnode vložiť anketu?

Ako na web vo Webnode vložiť anketu?

Chcete na webové stránky vo Webnode vložiť anketu?Online dotazník zdarma (anketa na web) je jeden z najčastejších spôsobov ako dostať od návštevníkov webu spätnú väzbu. Bez spätnej väzby je ťažké posúdiť, či na svojich zákazníkov pôsobíte správne a či má vôbec Vaše...

Ako pridať obrázok GIF vo Webnode?

Ako pridať obrázok GIF vo Webnode?

Chcete na web vo Webnode vložiť GIF obrázok? Systém Webnode nepovoľuje gify, keď ich vložíte ako obrázok. Z tohto dôvodu musíte najprv požadovaný .GIF obrázok nahrať na externú stránku a získať tak URL adresu obrázku. Získanú URL adresu vložíte do kódu a HTML kód...

Pomohol ti tento návod? Pošli ho priateľom 🙂

Viliam

Jednatel vo Webgrow s.r.o.
Baví ma Internet a zvlášť redakčné systémy ako Webnode alebo WordPress s Divi šablónou. Vytvoril som pre Vás portál Wpromotions.eu, aby som Vám pomohol s tvorbou Vašej webovej stránky alebo e-shopu. V prípade potreby ma neváhajte kontaktovať, rád Vám poradím.


Prihláste sa k odberu noviniek zo sveta webových stránok - William Promotions

Pripojte sa do nášho newslettra, a už Vám neunikne žiadny návod :) 

Získaj zdarma návody a tipy na tvorbu webu

1x e-mail do mesiaca s 5 novými návodmi

Ďakujem ti za prihlásenie. Ozvem sa čoskoro s novým návodom :)