Čo je to svadobný web? Čo je to svadobná stránka?

V dnešnej digitálnej dobe sa už ani svadba nezaobíde bez svojej vlastnej webovej stránky. Čo si naše babičky a mamy nedokázali ani len predstaviť, je dnes už skutočnosťou. Veď samotné zoznámenie snúbencov už často prebieha „online“.

Čo to ten svadobný web vlastne je? Jedná sa o internetovú stránku, ktorá obsahuje všetky dôležité informácie o Vašej nadchádzajúcej svadbe. Svadobný web umožňuje komunikovať so všetkými hosťami naraz a ušetrí mnoho Vášho času.

Svadobný web s Webnode

Prečo si svadobný web vytvoriť?

Svadobná stránka avšak nie je len „pre efekt“. Tvorba svadobnej stránky Vám pomôže azda s každým aspektom Vašej svadby od pozvánok až po svadobné dary. Všetky výhody sa dajú zaobaliť do troch bodov.

S čím Vám svadobný web pomôže?

 

  • Uľahčí komunikáciu s hosťami
  • Zefektívni svadobné prípravy
  • Usporí čas
Prečo si svadobný web vytvoriť?

Čo patrí na svadobný web?

Nato, aby svadobný web naozaj plnil svoju funkciu, a vy ste plne využili všetky jeho výhody, musí web obsahovať:

Svadobné oznámenie

Svadobné oznámenie je neoddeliteľnou súčasťou každej svadby. Určite máte aj jeho digitálnu verziu a preto je viac než vhodné toto oznámenie na Vaše svadobné stránky umiestniť. V prípade, že chcete byť ekologický, môžete využiť iba elektronické oznámenie, a fyzické oznámenia hosťom neposielať.

Dátum, čas a miesto konania svadby

Dátum, čas a miesto konania svadby by mali mať na Vašom webe špeciálne a dobre viditeľné miesto. Veľmi dôležité je upresniť hosťom detaily ako: možnosti príjazdu, kde parkovať, cena parkovného a podobne. Nič nepokazíte pridaním fotiek priamo z miesta, aby ste sa uistili, že všetci hostia vedia, kde Vás nájdu.

Možnosti ubytovania

V prípade, že Vaši hostia využívajú Vami vybavené ubytovanie, je vhodné na web umiestniť detaily, ktoré sa tohto ubytovania týkajú. Ak máte rodinných príslušníkov rozdelených do izieb vopred, odporúčam tento zoznam spolu s číslami izieb zdieľať dopredu.

Program svadby

Program svadby aj s približným načasovaním môže pomôcť Vašim hosťom naplánovať si prípravy na svadbu, ale taktiež napríklad starostlivosť o deti a podobne. Nikto predsa nechce zmeškať svadobnú hostinu.

Čo patrí na svadobný web?

Svadobné dary

Skvelým pomocníkom je možnosť zdieľať cez svadobný web zoznam svadobných darov, ktoré by ste s Vašou polovičkou ocenili a využili. Zbavíte sa tak duplicitných či neželaných a nevkusných darčekov, ktoré by Vám nakoniec len zaberali miesto.

Čo sa bude podávať na svadobnej hostine? Každý je určite zvedaví na menu, ktoré snúbenci pripravili a načo sa môžu tešiť. Hostí môžete nalákať krásnou ilustračnou fotkou napríklad „candy“ alebo „salty“ baru, ktoré sú v dnešnej dobe súčasťou väčšiny svadieb.

RSVP

Možnosť potvrdiť svoju účasť na svadbe cez formulár. Aj takéto jednoduché to môže byť s vlastným svadobným webom. Okrem toho môžete využiť formulár na výber svadobnej večere – vegetariánska, bezlaktózová či večera pre celiatikov.

A iné

Váš spoločný príbeh, hlavne pre vzdialenejších členov rodiny, môže byť krásnym spestrením čítania svadobného webu. Pridajte fotky z Vašej spoločnej cesty životom alebo vtipnú príhodu. Môžete predstaviť svojich svedkov, družičky a družbov. Kreativite sa medze nekladú.

Koľko svadobný web stojí?

Svadobný web s Webnode môžete mať úplne zadarmo. S takzvanou „free“ verziou sú spojené isté limitácie, Váš svadobný web však bude stále krásny a spĺňať svoj účel.

Najvhodnejším prémiovým balíčkom, ktorý podľa mňa v prípade svadby stojí zato, je balíček MINI. S týmto balíčkom máte vlastnú doménu na rok zdarma, a možnosť pridávať nekonečný počet políčok do formuláru. Okrem toho je priestor na serveri s balíčkom MINI 1 GB, a vy môžete bezproblémovo využívať web po svadbe na zdieľanie fotografií a videí.

Svadobný web zdarma 

 • Doména 3. rádu – teda livkaavilko.webnode.sk
 • počet políčok v jednom formulári 5
 • Priestor na serveri: 100 MB

Svadobný web – balíček MINI

 • Vlastná doména na rok zdarma – livkaavilko.sk
 • Počet políčok v jednom formulári neobmedzene
 • Priestor na serveri: 1 000 MB
Koľko stojí svadobný web?

Svadobné šablóny

Webnode knižnica obsahuje niekoľko dizajnových šablón, ktoré sú na mieru ušité práve pre svadby.

Každú šablónu je možné pred výberom otvoriť a prezrieť si jej vzhľad. Samozrejmosťou je responzivita, teda fakt, že každá šablóna sa prispôsobí zariadeniu (počítač/mobil/tablet).

Svadobné šablóny

Ako vytvoriť svadobný web?

Otvorte stránky www.webnode.com/sk a kliknite na Vytvoriť stránky. Prihláste sa. V prípade, že účet u Webnode ešte nemáte založený, registrujte sa.

Ako vytvoriť svadobný web - 1. krok
Ako vytvoriť svadobný web - 2. krok

V ďalšom kroku vyberte typ stránok: Webové stránky.

Ako vytvoriť svadobný web - 3. krok

Na nasledujúcej stránke uvidíte zoznam všetkých šablón. Naľavo nájdite a kliknite na kategóriu Svadba a vyberte si jednu z dostupných šablón.

V prípade potreby môžete otvoriť Náhľad, a šablónu si pred výberom prezrieť.

Ako vytvoriť svadobný web - 4. krok

A je to! Váš svadobný web je vytvorený a vy môžete stránky upravovať a pridávať Váš obsah.

Ako vytvoriť svadobný web - 5. krok

Odporúčam používať náš kompletný návod, ktorý Vás prevedie úpravami a administráciou webu od A do Z.

TIP: Pridajte na Váš svadobný web odpočet času, ktorý ostáva do dňa D a dolaďte svoju stránku k dokonalosti.

Ako nato sa dočítate v našom článku Script na odpočet času.

Ďalšie skvelé návody

Pomohol ti tento návod? Pošli ho priateľom 🙂

Livka